(Vaikų) laikysenos korekcija

(Vaikų) laikysenos korekcija

Vaikų sveikata yra didžiausias turtas. Vaikui augant, jo stuburas ir kremzlės yra pilnai nesukaulėję, o raiščiai – nesutvirtėję. Ne paslaptis, jog vaikai taip pat patiria nuolatinį stresą, didelį fizinį krūvį, keičiasi jų fiziologinės savybės. Vaikui augant, formuojasi stuburas, vyksta stuburo slankstelių kaulėjimo procesas, tvirtėja nugaros raiščiai. Paauglystės laikotarpiu raumenys auga lėčiau nei kaulai, todėl tarpusavio organizmo sistemos nespėja prisitaikyti viena prie kitos. Dėl šių veiksnių vaikai taip pat susiduria su kaulų – raumenų sistemos problemomis, kurios visuomet turi įtakos jų laikysenai. Naujausios mokslininkų tyrimų išvados atskleidė, jog netgi naudojimasis išmaniaisiais telefonais ar žinučių rašymas daro neigiamą įtaką tiek vaikų, tiek suaugusiųjų laikysenai; kelia susirūpinimą. Statistikos duomenys rodo, kad laikysenos sutrikimų sparčiai daugėja, o jų amžius nuolat jaunėja.

Dėl netaisyklingos laikysenos padidėja įtampa nugaroje, kuri neigiamai veikia sąnarius bei raumenis, supančius stuburą. Ilgainiui tai sukelia raumenų sustingimą, sąnarių nepaslankumą, disfunkciją ir chronišką skausmą. Taigi, netaisyklinga laikysena yra viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių nugaros, pečių juostos, kaklo bei galvos skausmus.

Netaisyklinga laikysena paveikia netgi mūsų organų normalias funkcijas. JAV atlikti tyrimai atskleidė, jog atitinkama laikysena gali paveikti kraujo spaudimą, pulso dažnį, kvėpavimą, žarnyno ir netgi endokrininę sistemą. Tai reiškia, kad netaisyklinga laikysena ne tik sukelia skausmą, bet tuo pačiu ir turi kenksmingą poveikį bendrai sveikatos būklei.

Kineziterapeutė, išanalizavusi vaiko konstitucinį tipą ir įvertinusi raumenų funkcionalumą bei fizinį pajėgumą, sudaro gydymo/pratimų/procedūrų planą laikysenos korekcijai. Esant būtinybei, pasitelkiamos pagalbinės priemonės, pvz. teipavimo metodas, kurio metu lipniomis elastinėmis arba stabiliomis juostomis mažinamas skausmas, slopinamas tinimas, stabilizuojamas sąnarys, ar gerinama raumens funkcija.